Географія 11 клас

16 березня (понеділок) 2020 року

Тема 3.  Глобальна економіка
Тема 4. Політична географія та геополітика

Параграфи 38-40 читати.
У практичних друкованих зошитах робота № 8.



За детальною інформацією чи питаннями звертатись за:
Номером мобільного телефону: +380961284632
Viber: +380961284632
Електронна адреса:olgaavericeva87@gmail.com



1 квітня 2020 року

Тема: Виробництво текстилю, одягу, взуття: сучасна просторова організація, чинники міжнародної спеціалізації. 
Сучасні транспортно-логістичні системи та інформаційно-комунікаційні мережі як інфра-структурний каркас глобальної економіки.Світовий ринок інвестицій і фінансів. Туризм.
Формування  «інформаційного суспільства».
Дослідження
1. Світовий ринок патентів: лідери й аутсайдери.
2.  Роль транснаціональних компаній у розвитку машинобудівних та хімічних виробництв в Україні  




Д/з: Параграфи 38-40 повторити.


За детальною інформацією чи питаннями звертатись за:
Номером мобільного телефону: +380961284632
Viber: +380961284632
Електронна адреса:olgaavericeva87@gmail.com


8 квітня 2020 року

Тема: Політична географія та геополітика. 
Географічні складники політичної географії: географічний простір, території, географічні місця. Політичні складники: політичні інституції, політичні відносини, «сила». Територіально-політичні системи національного і наддержавного рівнів.   Геополітика, її складові  Зовнішня та внутрішня геополітика. Геополітика «сили».  Різновиди «сили».
Взаємозв’язок між національними та геополітичними інтересами держави 




Д/з: § 26 прочитати. Відповіді на запитанняв кінці параграфу, записати в робочі зошити.


15 квітня 2020 року

Тема: Узагальнення знань учнів. Контрольна робота 


Скиньте мені будь-ласка ваші результати! Бажаю успіхів! 

За детальною інформацією чи питаннями звертатись за:
Номером мобільного телефону: +380961284632
Viber: +380961284632
Електронна адреса:olgaavericeva87@gmail.com



22 квітня 2020 року

Тема: Українська держава і територія держави України.   
Політико-географічне положення України: глобальне, регіональне, сусідське. Політико-економічна оцінка державного кордону України.Реформування адміністративно-територіального устрою України.

Дослідження
1.  Гельсінські угоди (Заключний акт наради з безпеки і співробітництва в Європі) – програма дій для будівництва єдиної, мирної, демократичної Європи 



Українська держава
   Характерні риси Української держави закріплено в розділі І її Конституції. Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава (ст. 1). Поняття «суверенна» полягає в тому, що вона є самостійною у вирішенні своїх внутрішніх справ, у зовнішніх відносинах є рівною серед рівних, не порушуючи при цьому прав і законних інтересів інших держав, а також загальновизнаних норм міжнародного права.
      Україна є унітарною державою, територіальні складники якої не мають ознак державності: власного громадянства, відособленої системи законодавства, своїх державних символів тощо. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною (ст. 2). Україна є республікою (ст. 5) парламентсько-президентського типу. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову (ст. 6). Державною мовою в Україні є українська. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України (ст. 10). Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн УкраїниСтолицею України є місто Київ (ст. 20). Україна є світською державою (ст. 35), церква відокремлена від держави, яка однаково ставиться до віруючих різних релігій та конфесій, до невіруючих взагалі. Школа також відокремлена від церкви. Кожен має право на свободу світогляду i віросповідання.
    Існують й інші, інституційні принципи державного устрою України, що їх закріплено в окремих законах України, зокрема «Про державний кордон України», «Про місцеве самоврядування в Україні»




     Територія держави Україна
     Україна має найбільшу територію серед держав, що повністю розташовані в межах Європи як частини світу, та 44-ту в світі. Її площа становить 603,7 тис. км² , тобто 2,6% від площі Європейського регіону (за геосхемою ООН) та 0,44% світової площі заселеного суходолу. Територія обмежена державним кордоном загальною протяжністю 6 993 км. На суходільні кордони припадає 5 638 км.
    Державна територія України включає в себе кілька складниківПо-перше, це площа суходолу, обмежена державним кордоном, включаючи надра (до технічно доступних для геологічного вивчення й освоєння глибин), внутрішні води та повітряний простір над країною (атмосфера та прилегла частина космічного простору). По-друге, територіальні води. Згідно з Конвенцією ООН з морського права – це акваторія моря, що прилягає до берега в межах 12  морських миль (22,2 км). Так, південний кордон України проходить зовнішньою межею українських територіальних вод, тому по морю Україна межує з Румунією та Росією.
    Непорушність державних кордонів, принцип територіальної цілісності держав, невтручання в їхні внутрішні справи, мирне врегулювання суперечок було закріплено Гельсінськими угодами – документом, що був підписаний главами 35  держав Європи, Азії та Америки у столиці Фінляндії в 1975 р. Це означає визнання державних кордонів іншими країнами, тобто відсутність територіальних претензій та неможливість їхнього перетину без узгодження з даною країною.         Окрім того, поняття «територія України» охоплює військові та невійськові кораблі, приписані до портів України, які перебувають під прапором України в відкритому морі, територіальних водах або портах інших країн, а також іноземні невійськові судна, що перебувають у територіальних водах або портах України. Крім того, територією нашої держави вважаються військові та невійськові повітряні судна України, що приписані до аеропортів на її території і перебувають поза межами держави у відкритому повітряному просторі під розпізнавальним знаком України.
  Виокремлюють також об’єкти, що не є територією України, але на які поширюються юрисдикція та сфера застосування законодавства України. Це континентальний шельф та морська економічна зона. Відповідно до Закону України 1995  р. про Морську економічну зону вона розташована в Чорному морі. Її розмежування відбулося згідно з укладанням міждержавних угод. До подібних об’єктів належать також підводні телеграфні кабелі та трубопроводи, що проходять по дну відкритого моря, антарктична станція «Академік Вернадський» в Антарктидізапущені Україною космічні об’єкти, території дипломатичних представництв і консульських установ України за кордоном, автомобілі послів під прапором України тощо.



















Політико-географічне положення України: глобальне, регіональне, сусідське
   Політико-географічне положення (ПГП) – це розташування країни щодо її політичних союзників і недругів, військових блоків, осередків міжнародної нестабільності, регіональних конфліктів.
  Його розглядають на глобальному, регіональному та сусідському рівнях. Глобальне політико-географічне положення країни визначається ступенем впливу на неї світових осередків високої політичної активності. У цьому сенсі виокремлюють три впливові полюси світової політики: США, країни ЄС, Росію. Зростає роль Китаю як світового лідера. Україна розташована водночас у Центральній та Східній частинах Європи, що визначає її геополітичне положення між двома світовими центрами політичного впливу  – країнами Європейського Союзу, з одного боку, та Росією, з іншого. Наша держава наближена до т. зв. європейських столиць, де розміщуються центральні органи ЄС та НАТО: Брюсселя та Страсбурга. Водночас Україна віддалена від позаєвропейських центрів світової політики й економіки – Вашингтона й Токіо.
    На території України перетинаються основні геополітичні осі Євразії, що уможливлює контакти як із Західною й Північною Європою, так і з країнами Близького й Середньою Сходу, Центральної Азії. На заході територія країни безпосередньо прилягає до європейських держав, які входять до ЄС.
    Регіональне політико-географічне положення – це геопросторове положення країни відносно країн і регіональних організацій регіону (або суміжних регіонів). Україна географічно розташована в центральній частині Європи й завжди зазнавала впливу європейських історичних подій. Країни Західної, Північної та Південної Європи за післявоєнні роки сформувалися в сталу політичну єдність, до якої в останні десятиліття долучаються країни Східної Європи. Найбільш потужним регіональним лідером у Європі є Німеччина. Україна розміщена на перетині основних геополітичних осей Європи та Азії: Росія – Чорне море  – Туреччина (на межі Європи й Азії) та Польща – Україна  – Туреччина (Балто-Чорноморська вісь). Основні вектори сучасних геопросторових зв’язків України: Польща – країни ЄС; Білорусь – країни Балтії; Грузія – країни Закавказзя та Центральної Азії; Туреччина – країни Західної Азії; Туреччина – балканські країни.




  Оцінюючи геопросторове положення, визначають сусідське політико-географічне положення країн відносно країн, що безпосередньо межують із даною країною або її морською економічною зоною. У держави з кожним окремим сусідом складається своя система відносин, що має свою історію. Державні кордони при цьому виконують або бар’єрну, або контактну функцію. 




       Політична оцінка державного кордону України
   За кількістю сусідів першого порядку серед країн Європи Україна поступається лише Німеччині. Особливо важливі для нашої держави добросусідські зв’язки з Польщею, яка забезпечує вихід до ЄС, та Туреччиною, через яку існує вихід до Світового океану. Недемарковані східні кордони країни найбільш небезпечні для потоків контрабандних товарів, нелегальних мігрантів і бандитських угруповань.
   Найвпливовішою у політичному аспекті залишається Росія, яка є однією з ядерних держав. Всупереч міжнародним угодам у березні 2014 р. Росія анексувала (приєднала в односторонньому порядку) Кримський півострів і місто Севастополь. Водночас Росія підтримує терористичні організації на сході України, які у квітні 2014 р. проголосили створення невизнаних квазіутворень ДНР та ЛНР. Це створює небезпеку конфліктів на усій території України.
   Несприятливим чинником є протяжний спільний кордон з невизнаною державою Придністров’я, яка проголосила повну незалежність від Молдови у 1992 р. Після збройного конфлікту туди була введена 14-та армія Росії, що перебуває там й донині. Таким чином, сучасний політичний режим у Придністров’ї залишається осередком політичної напруги.
   Західні кордони по суходолу узгоджено. Україна межує з країнами-членами військово-політичного блоку НАТО: Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. Нині існують проблеми в україно-угорських стосунках через територіальну приналежність Закарпаття. Тривалий час Україна заявляла про свій без’ядерний позаблоковий нейтральний статус. Після початку російської агресії у Криму та на сході Україна проголосила про намір приєднатися до єдиної системи оборони НАТО.
   Певний час існували спірні територіальні питання України з Румунією щодо приналежності острова Зміїний та розмежування чорноморського шельфу. У 1997 р. Румунія підтвердила непорушність кордонів станом на 1961 р., визнавши право України на острів Зміїний. Але відкриття на шельфі родовищ нафти та природного газу стало приводом для подання Румунією позову до Міжнародного суду ООН в Гаазі про нове розмежування чорноморського шельфу. У 2009 р. позов був розглянутий: острів залишився українським, а частина шельфу відійшла до Румунії.
   Україна й усі її сусіди є членами ОБСЄ (Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі). Вони зобов’язані брати участь в урегулюванні політичних та міжнаціональних конфліктів, забезпечувати свободу слова, вести боротьбу з торгівлею людьми, проявами нетерпимості різних видів тощо.
       Економічна оцінка державного кордону України
   Держави-сусіди першого порядку, які мають суміжні з Україною кордони по суходолу на заході (окрім Молдови) належать до країн середнього рівня економічного розвитку. Це Польща, Угорщина, Словаччина та Румунія. Вони пройшли період активного реформування економіки в 90-х рр. ХХ ст. й нині є членами Європейського Союзу (ЄС). Україна проголосила стратегічний курс на вступ до ЄС. Обсяги торгівлі із західними сусідами постійно зростають. Найсуттєвіші експортні поставки товарів серед країн ЄС здійснюються до Польщі. Крім того, ця країна є привабливою для українських трудових мігрантів. Найбільші імпортні надходження товарів припадають на Польщу та Угорщину. Вигідність сусідського положення нашої держави визначається також оптимальною відстанню до багатьох високорозвинутих країн Європи. Окрім ЄС в останні роки суттєво збільшується експорт та імпорт товарів і послуг з південним сусідом України – Туреччиною.
     Східні та північні сусіди України (Росія та Білорусь), а також Молдова належать до країн з перехідною економікою, які, здійснюючи низку реформ, перейшли від планової до ринкової економічної системи. Через військову агресію з боку Росії скорочується її частка в економічних зв’язках з нашою державою. Важливе значення в імпорті України посідає Білорусь. Україна для Білорусі є третім за значенням економічним партнером.
         Реформування адміністративно-територіального устрою України
   Адміністративно-територіальний устрій – поділ території на окремі частини – адміністративні одиниці, залежно від якого створюються і діють органи державної влади та місцевого самоврядування. Адміністративна одиниця – частина території країни, що має місцеве управління. 
       Систему адміністративно-територіального устрою України (за ст. 132, 133 Конституції України) становлять одиниці трьох рівнів:
  • 1) вищого – Автономна Республіка Крим (АРК), 24 області, міста Київ та Севастополь зі спеціальним статусом центрального підпорядкування;
  • 2)  середнього  – адміністративні райони, міста з районним поділом;
  • 3) первинного – міста без поділу на райони, райони у містах, селища, села.




    З березня 2014 р. анексовані Росією та мають статус тимчасово окупованих територій Автономна Республіка Крим та місто Севастополь. Крім того, з квітня 2014 р. суверенітет України тимчасово не поширюється на частину територій Донецької та Луганської областей, зайнятих російськими та проросійськими силами. Верховна Рада України визнала ці території тимчасово окупованими 17 березня 2015 р.
  За географічними ознаками адміністративно-територіального устрою адміністративні одиниці поділяють на регіональні одиниці та населені пункти. До регіональних одиниць належать АРК, області, райони, міста з особливим статусом. Населені пункти в Україні поділяють на міста, селища та села. Населені пункти в Україні мають місцеве самоврядування. Нині в Україні є 460 міст, 885 селищ та понад 28 300  сіл. У 2015 р. в Україні розпочалася адміністративно-територіальна реформа, що полягає в наданні більших повноважень органам місцевого самоврядування (децентралізації) і зміні адміністративно-територіального поділу. Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» замість понад 11 тисяч місцевих рад буде створено 1 500 – 2 000 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Вони утворюються внаслідок добровільного об’єднання суміжних територіальних громад сіл, селищ, міст. Об’єднана територіальна громада, адміністративним центром якої визначено місто, є міською територіальною громадою; центром якої визначено селище міського типу, – селищною; центром якої визначено село,  – сільською. Станом на середину 2018 р. а території України було створено 728 ОТГ, в яких проживає 6,3 млн осіб.


Пройдіть тестування за наведеним вище посиланням  і надішліть мені ваші результати.

Д/з: § 27 прочитати. Виконайте дослідження буде зараховуватись на оцінку. Обов'язково для виконання всіма учнями класу.


29 квітня 2020 року

Тема: Кількість населення України. Відтворення населення: показники та природні, соціальні, економічні чинники народжуваності й смертності, їх просторові відмінності.
Особливості вікового і статевого складу населення України.
Міграційні процеси в Україні. Українці на світовому і регіональному ринку праці.Демографічна політика в Україні.
Система розселення. Міські агломерації,  урбанізація, субурбанізація і джентрифікація.  Особливості сільських населених  пунктів.

Практична робота 9.  Аналіз картограм  народжуваності, смертності, природного приросту, густоти  населення, урбанізації в Україні.  

Дослідження
1. Сучасна географія трудової еміграції  з України.
2. Соціальні проблеми монофункціональних міст.



Д/з: § 28 прочитати.Дослідження виконати усім учням класу. По закінченні карантину я зберу ваші роботи і виставлю оцінки    


За детальною інформацією чи питаннями звертатись за:
Номером мобільного телефону: +380961284632
Viber: +380961284632
Електронна адреса:olgaavericeva87@gmail.com

6 травня 2020 року

Тема: Сучасні риси національної економіки України.   
Конкурентні переваги України на світових   ринках сільськогосподарської продукції, рудної сировини і металів. 
Сучасні тенденції та регіональні відмінності розвитку енергетики в Україні. Замкнутий технологічний цикл розроблення і виробництва літаків  в Україні, експорт та імпорт авіаракетної техніки. Виробництво автомобілів, сільськогосподарської техніки: тенденції розвитку, міжнародне кооперування.Місце України в глобальних ланцюгах  доданої вартості виробництва та реалізації електронної продукції.

Тестовий контроль «Конкурентні переваги України на світових ринках»
1 варіант
1.Визначте  найголовніший чинник, що визначає переваги будь-якої країни у виробництві  продукції с/г : а) рівень трудових ресурсів  б) агрокліматичний  в) споживчий  г) науковий
2.Вкажіть найважливіший напрямок рослинництва України: а) вирощування технічних культур  б) овочівництво  в) зернове господарство  г) садівництво
3. Який відсоток світового збору зернових припадає на Україну: а) близько 20%  б) менше 10%  в) близько 12%  г) менше 1%
4. Визначте с/г культуру, яка займає  найбільшу частину у структурі посів: а) а) пшениця  б) соняшник  в) кукурудза  г) ячмінь
5. Найбільше Україна експортує с/г продукцію до країн: а) Азії  б) ЄС  в) Південної Америки  г) Африки
6. За експортом якої с/г продукції Україна займає лідируюче положення: а) кукурудзи  б) пшениці  в) сої  г) соняшника
7. Виберіть три найважливіші експортні види агропромислової продукції України:а) яблука  б) мед  в) рибні консерви  г) насіння соняшника  д) ріпак  е) виноград  є) просо
8. Виберіть види рудних мінеральних ресурсів , за якими Україна має значні переваги на світовому ринку сировини і металів: а) золота  б) уран  в) марганець  г) залізна руда
9. Для виробництва якої металургійної продукції необхідна марганцева руда: а) чавуну  б) сталі  в)дюралюмінію
10.Назвіть вид природних ресурсів, яких на території України зосереджено близько 20%: а) уранові руди  б) залізна руда  в)чорноземи  г) марганцеві руди
11. Україна має найвищий у Європі рейтинг за: а) запасами мінеральних ресурсів  б) агрокліматичними ресурсами  в) транспортною інфраструктурою  г) людським потенціалом


Тестовий контроль «Конкурентні переваги України на світових ринках»
2 варіант
1.Визначте всі чинники, що визначають переваги будь-якої країни у виробництві  продукції с/г : а) рівень трудових ресурсів  б) агрокліматичний  в) споживчий  г) науковий
2.Вкажіть перспективний напрямок рослинництва України: а) вирощування технічних культур  б) овочівництво  в) квітникарство  г) садівництво
3. Яке місце у світовому виробництві меду займає Україна: а) 2  б) 10  в) 8  г) 7
4. Визначте с/г культуру, яка займає  найменшу частину у структурі посів: а) а) пшениця  б) соняшник  в) кукурудза  г) ячмінь
5. Найменше Україна експортує с/г продукцію до країн: а) Азії  б) ЄС  в) Південної Америки  г) Африки
6. Виберіть три найважливіші експортні види агропромислової продукції України: а) кукурудза  б) свинина  в) молочні продукти  г) соняшникова олія  д) цукор  е) ячмінь  є) фрукти
7. У виробництві яких технічних культур Україна входить до 5-лідерів світу: а) картоплі  б) цукрового буряку  в) цукрової тростини  г) бавовника
8.. Виберіть види рудних мінеральних ресурсів , за якими Україна немає переваг на світовому ринку сировини і металів: а) золота  б) урану  в) марганцю  г) залізної руди
9.Позначте найбільшого імпортера української курятини: а)СА  б) ЄС  в) Китай г) США
10.Назвіть вид природних ресурсів, яких на території України зосереджено близько 75%: а) уранові руди  б) залізна руда  в)чорноземи  г) марганцеві руди
11.Конкурентні переваги України на світовому ринку виробничої інфраструктури пов’язані в першу чергу з : а) автошляхами  б) повітряним простором  в) газотранспортною системою г) водним транспортом.

 Виконайте ці завдання у робочому зошиті, обов'язково вкажіть тему. По закінченні карантину ми зустрінемось ви покажете свої записи, а я виставлю вам оцінки. 

Д/З: § 29,30 прочитати і виконати тестові завдання.

За детальною інформацією чи питаннями звертатись за:
Номером мобільного телефону: +380961284632
Viber: +380961284632
Електронна адреса:olgaavericeva87@gmail.com

13 травня 2020 року

Тема: Офшорна розробка програмного забезпечення в Україні.
Ресурсний потенціал і перспективи розвитку рекреаційного комплексу в Україні.
Місце України на світовому ринку інвестицій і запозичень. Транснаціональні фінансові корпорації (банки, фінансові компанії) в Україні.
Офшорна розробка програмного забезпечення, також офшорне програмування — розвивається в Україні початку 2000.
Станом на лютий 2017 в ТОП-100 світових компаній з офшорного програмування увійшли 13 українських:[1][2]
  • SoftServe (більше 4000 співробітників, головний офіс у Львові);
  • Ciklum (більше 2000 співробітників в Україні, головний офіс в Києві);
  • ELEKS (більше 900 співробітників, головний офіс у Львові);
  • Miratech (більше 700 співробітників, головний офіс в Києві);
  • Sigma Software (більше 700 співробітників, головний офіс в Харкові, українська компанія в складі шведської консалтингової групи Sigma);
  • N-iX (більше 800 співробітників, головний офіс у Львові);
  • Softengi (більше 200 співробітників, головний офіс в Києві);
  • Program-Ace (більше 100 співробітників, головний офіс у Харкові).
Компанії з українськими R&D-представництвами:
  • EPAM (більше 4000 співробітників в Україні, головний офіс в США);
  • Luxoft (більше 3000 співробітників в Україні, головний офіс в Швейцарії);
  • Intetics (більше 200 співробітників в Україні, головний офіс в США);
  • TEAM International Services (більше 200 співробітників в Україні, головний офіс в США);
  • Softjourn (понад 100 співробітників в Україні, головний офіс в США);
Інші:
  • MobiDev (головний офіс у Харкові)
  • Agiliway (понад 100 співробітників, головний офіс в США).
  • Beetroot (понад 300 співробітників, головний офіс в Швеції).

Розробка офшорного програмного забезпечення розглядається як один із найкращих способів підвищення якості проекту, гарантуючи послідовність у всьому. Щоб трохи краще зрозуміти закономірність розробки програмного забезпечення в морі, ми сформулювали вичерпний посібник, наведений нижче.
Програмні організації почали оцінювати, як офшорна розробка програмного забезпечення може допомогти їм у досягненні своїх бізнес-завдань. Для тих, хто думає про цю методологію для свого майбутнього проекту, ми дали ретельну характеристику такої моделі аутсорсингу. Тут ви все більше відкриєте для себе достоїнства та недоліки, а також декілька простих порад, які допоможуть вам знайти надійного постачальника послуг.

Величезні організації регулярно намагаються бути присутніми на цільовому ринку, що надзвичайно зменшує координаційні витрати.

Як працює офшорна модель розробки програмного забезпечення?
1. Модель розробки програмного забезпечення для тимчасового працівника
Модель тимчасових робітників стає все більш базовою для малих фірм. Зараз офшорна розробка програмного забезпечення збирає цілу групу відповідно до передумов проекту та стосується робочого місця та інших бізнес-заходів.
Цей вид занять корисний для вдосконалення та розширення більш усталеного програмування, підтримки його, складання нового коду або переміщення його в різні рамки для розширеної варіації функцій.
У цьому руслі деталізація надається основним офісом, і група виконує всі обов'язки аналізу та структури рамки перед фактичним кодуванням.
2. Модель розвитку офшорного програмного забезпечення клієнта
Що стосується клієнтської моделі, можливості клієнта набагато більше заслуговують на увагу, тому вона підходить більшім організаціям або організаціям із обмеженого інформаційного регіону, оскільки включає в себе велику кількість аналізу, планування та обов'язків управління, яких слід дотримуватися. до замовника. У такому випадку переваг розвитку офшорного періоду багато, оскільки він пропонує групі інженерів, а керівництво проектом надає різних експертів, які можуть знадобитися. Основні офісні фахівці розглядають, аналізують, планують, тестують та передають товар, а кодування - головним партнером партнерів із офшорної розробки програмного забезпечення.

Сучасний стан рекреаційних ресурсів України та перспективи покращення їх використання

Сучасний стан рекреаційних ресурсів України та перспективи покращення їх використанняСуть поняття рекреаційних ресурсів, їх сучасний стан та необхідність захисту від негативного впливу економічних та екологічних факторів, що діють в навколишньому середовищі.

Ключові слова: рекреація, рекреаційні ресурси.

Майже в усіх областях України є рекреаційні ресурси, серед яких домінують санаторно-курортні. Відомий на весь світ своїми санаторно-курортними умовами Південь України (Одеська, Херсонська, Миколаївська, Донецька області і Автономна Республіка Крим). Треба відзначити, що крім кліматичних ресурсів, Південний берег Криму багатий на ресурси грязей для організації лікувальних закладів. Унікальні рекреаційні ресурси зосередженні в Карпатах, які вирізняються ідеальними умовами для організації як літнього, так і зимового відпочинку. Значні запаси мінеральних вод розміщенні у Львівській (Трускавець, Моршин, Східниця, Великий Любінь, Немирів), Полтавській (Миргород), Вінницькій (Хмельник) областях.

Завдяки поєднанню певних природних факторів та ресурсів формуються потужні рекреаційні комплекси. Відповідно до цього кожен регіон має визначену структуру свого рекреаційного комплексу.

Для того, щоб проаналізувати стан і структуру рекреаційних ресурсів в Україні необхідно чітко розуміти що саме розуміють під рекреацією і рекреаційними ресурсами.

Рекреація - це поняття, що охоплює усі види відпочинку, у тому числі санаторно-курортне лікування і туризм. У повсякденному житті для короткочасного відпочинку використовуються парки і лісопарки, музеї, заклади культури, стадіони, зони відпочинку; для тривалого відпочинку -санаторії, будинки відпочинку, пансіонати, турбази, готельно-відпочинкові комплекси та різного виду засоби пересування. [3]

До рекреаційних ресурсів відносяться компоненти природного середовища: клімат, ландшафт, поверхневі і підземні води, у тому числі мінеральні, рослинність і т.п., використовувані для задоволення рекреаційних потреб -лікувально-оздоровчих, пізнавальних, спортивних. Для проведення активного відпочинку використовуються природні національні парки, окремі заповідники, території з пам’ятниками природи, історико-архітектурними та іншими визначними пам’ятками [3].

В Україні діє 45 курортів загальнодержавного і міжнародного значення та 13 курортів місцевого значення, є понад 400 санаторіїв, які можуть прийняти на лікування більш як 600 тис. відпочиваючих. Разом з тим за останні роки спостерігається тенденція зменшення мережі та місткості закладів організованого відпочинку, скоротилася мережа туристичних баз, що значно звузило можливості ефективного використання рекреаційних ресурсів [4].

 МІСЦЕ УКРАЇНИ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАПОЗИЧЕНЬ. Фінансово-кредитна сфера України складається з фінансів підприємств і галузей, державного бюджету, місцевих бюджетів, соціального, майнового та особистого страхування, позабюджетних фондів, банківського, державного й міжнародного кредитів. Основними фінансово-кредитними організаціями нашої країни є банки, а також фінансові, страхові компанії, інвестиційні, пенсійні, позичкові фонди, ощадні каси.
На сьогодні у світі сформувався потужний ринок фінансово-банківських послуг. Міжнародну інвестиційну діяльність здійснюють переважно міжнародні й транснаціональні банки. Головною їх функцією є виділення коштів під відсотки або інші зобов’язання для реалізації масштабних проектів або підтримки національних фінансових систем (як в Україні). Прикладом співробітництва України з транснаціональними банками є її взаємодія з МВФ. Національні (державні) банки країн (США, Німеччини, Канади тощо) із фондів власних державних банків періодично виділяють нашій державі допомогу для розвитку або функціонування певних сфер. Наприклад, наприкінці 2018 р. Німеччина виділила нашій державі 75 млн євро.


Практична робота
10.  Аналіз секторальної структури економіки України.

Д/З: § 32,33 прочитати.

За детальною інформацією чи питаннями звертатись за:
Номером мобільного телефону: +380961284632
Viber: +380961284632

Електронна адреса:olgaavericeva87@gmail.com

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Географія 10 клас